Ocelové pánve

Ocelová pánev je investicí do budoucna. Je prakticky nezničitelná, takže ji 100% odkážete ještě svým potomkům. Nejenom že se vám tak investice vyplatí, ale zároveň platí, že čím je pánev starší, tím je lepší.


Před prvním použitím doporučujeme pánev nejdříve vypálit. Ocelová pánev je ideální na přípravu steaků, prudké restování masa či zeleniny a grilování. Železná pánev vyniká také extrémní tepelnou vodivostí. Pánve nejsou opatřeny žádným umělým nepřilnavým povrchem, jsou ekologické a recyklovatelné.
Na co byste neměli zapomenout, aby vám pánev dobře sloužila opravdu dlouho?

Před prvním použitím je třeba pánev vypálit
Existuje několik návodů, představíme si dva. Pro pomalý rozvod tepla používají sůl nebo olej. Při vypalování pánev změní barvu.
Olej nalijte do pánve do výše cca 1 cm a pomalu zahřívejte, až se z něj začne kouřit. Nechte vychladnout a s tím samým olejem opakujte třikrát.

Jiná metoda používá sůl: nasypte cca jedno balení do pánve a sůl nad silným plamenu rychle zahřívejte, až se z ní bude kouřit (cca půl hodiny).
Po vypálení železná pánev změní barvu a je zbavená i všech šupinek apod. Po vychladnutí olej vylijte (vysypte sůl), pánev vytřete ubrouskem a vymastěte.

Jak se o ocelovou pánev starat

Ocelové pánve nepatří do myčky a jsou náchylné na korozi. Nenechávejte je tedy pánev odmočit a po umytí je vždy utřete ubrouskem a vymastěte ji. Pánev nemusíte umývat po každém jídle, většinou ji stačí jen vytřít. Drátěnku a písek používejte, jen když se nějaké jídlo skutečně připálí.