Kilner Vintage kulatá zavařovací sklenice 0,5 l

Kód: 0025.707
Neohodnoceno
Značka: Kilner
170 Kč 140 Kč bez DPH
5 - 6 týdnů
Můžeme doručit do:
18.1.2023
Položka byla vyprodána…

Kulatá zavařovací sklenice Kilner o objemu 0,5 l s kovovým víčkem v oblíbeném vintage stylu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kulatou zavařovací sklenici s kovovým víčkem Kilner využijete nejen na uchovávání suchých potravin a zavařování, díky svému ojedinělému vintage designu ale také jako ozdobnou nádobu, kterou můžete naplnit např. oříšky, vonným voskem či mořskou solí. Díky speciálnímu víčku, které je složeno ze dvou částí (samotný uzávěr a kovový plíšek proti úniku vzduchu), můžete navíc zavařovat stále znovu a znovu. Sklenice je tak opakovaně použitelná a lze mýt v myčce na nádobí.

Objem zavařovací sklenice: 0,5 l

Zavařovací sklenice Kilner jsou opatřeny typickým logem v podobě reliéfu.

Tuto kulatou zavařovací sklenici Kilner u nás můžete zakoupit také v objemu 0,25 l.

Sklenice Kilner

kilner-logo

Britská značka KILNER je tradičním výrobcem skleněných těsnících dóz a lahví již od roku 1842. Svou popularitu si získala nejen velice kvalitním provedením, ale zejména ikonickým retro designem, který již přes sto let zůstává nezměněn. Přečtěte si o značce Kilner více.

Doplňkové parametry

Kategorie: Dózy na potraviny
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.5 kg
Materiál: Sklo
Objem: 500 ml
Typ produktu: Zavařovací sklenice
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Kilner
Britská značka Kilner je tradičním výrobcem skleněných těsnících dóz a lahví již od roku 1842. Svou popularitu si získala nejen velice kvalitním provedením, ale zejména ikonickým retro designem, který již přes sto let zůstává nezměněn.

První sklenice pro konzervování potravin vznikly v severoanglické sklárně Johna Kilnera v Thornhill Lees. Stejně jako řada dalších vynálezů se poměrně rychle dočkaly více či méně dokonalých kopií. Přesto mezi nimi dodnes zůstávají snadno rozpoznatelným originálem s jedinečným kouzlem a množstvím perfektně funkčních technických detailů.

U Kilnerů se domácímu konzervování potravin věnují bezmála dvě staletí a mají dokonalý přehled o všem, co s ním souvisí. Jejich sortiment proto tvoři nejen tradiční zavařovací sklenice, lahve pro uchovávání domácích šťáv, sirupů, likérů, vín i destilátů, ale i široká nabídka doplňků a příslušenství – etiket v mnoha originálních designech, zavařovacích teploměrů nebo nálevek.

„Kilnerky“ jsou vyráběny na přesných plně automatických linkách, což zaručuje stejnou sílu materiálu po celém povrchu bez vzduchových bublin, které by mohly při zavařování způsobit potíže. Uzavírací spony jsou z nerezavějící oceli, proto se ani při dlouhodobém používání nedeformují, nevytáhnou a tak zaručují dokonalou těsnost. K ní přispívá i precizní zpracování celého materiálu, umožňující hermetické uzavření bez zbytečného tlaku na víko, který by je mohl poškodit.

Podívejme se v tomto světle společně na jeden z mistrovských výrobků sklárny v Dewsbury – osmilitrový skleněný soudek pro výrobu a servírování osvěžujících nápojů. Protože u Kilnerů své práci rozumějí, dali mu do vínku i široké hrdlo, jímž snadno doplníte led, ovoce či jiné ingredience. Ale také díky němu soudek pohodlně a bez obtíží vymyjte. Snadno se dostanete i k praktickému kohoutku – ten je z prvotřídní nerezové oceli a vydrží opravdu hodně. Takže soudek vám bude, stejně jako každá jiná „kilnerka“, sloužit dlouhé roky. Čas od času pouze vyměníte těsnění – to je však bez problémů dostupné jako náhradní díl.