Continenta Krájecí deska, 35cm

Kód: WUC4017
4 hodnocení
Značka: Continenta
659 Kč 545 Kč bez DPH
Skladem (11 ks)
Můžeme doručit do:
13.12.2023

Continenta krájecí deska typu endgrain s propracovaným přírodním designem o rozměrech 35 x 25 x 2 cm, bude skvělým pomocníkem v kuchyni při přípravě pokrmů nebo ji můžete využít i jako servírovací prkénko. Při výrobě se spojilo to nejlepší z německých hodnot, především vysoké kvality a perfekcionalismu, a dovedností předních světových designerů. Díky tomu se vám do kuchyně dostane jedinečný skvost.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stabilitu a čistotu vám zaručí kvalitní krájecí deska Continenta o rozměrech 35 cm, která je základním pomocníkem do vaší kuchyně. Díky svému přírodnímu vzhledu lze krájecí desku Continenta využít i jako servírovací prkénko. Lakovaný povrch zaručuje čistotu a pevný úchop. Přírodní design této krájecí desky bude ve vaší kuchyni skvělým luxusním doplňkem, který vám bude závidět každá návštěva. Díky svým rozměrům 35 x 25 x 2 cm (d x š x v), zapadne skvěle na každou pracovní desku.

Zvolte lídra trhu s dřevěnými doplňky do kuchyně

Německo je známé disciplínou, pílí a extrémním perfekcionizmem, který předává do svých výrobků. I díky tomu vám značka Continenta přináší prvotřídní kvalitu používaných materiálů. Zaujme svým přírodním a propracovaným přesto úsporným vzhledem. Designéří firmy Continenta však mysleli i na budoucnost, a tak dodali krájecí desce nadčasový vzhled, který bude vaší kuchyni dominovat řadu let. 

Strom, který už splnil svůj účel

Milujeme naši planetu a životní prostředí kolem nás. Gumovník, ze kterého je tato krájecí deska, už dávno splnil svůj účel. Nevysazujeme ho totiž jen proto, abychom ho, až vyroste, mohli pokácet a nadělat z něj prkénka. Celých třicet let svého pozemského života nám dává kaučuk a nyní, když už je starý a bez kaučuku, využíváme jeho dřevo na výrobu kuchyňských prkének a doplňků. Není to příklad dokonalé recyklace?

Kvality kaučukovníku jako kvalitní a stabilní dřeviny byly objeveny relativně nedávno. Hlavním důvodem k pěstování dřeviny Hevea nebyla těžba dřeva, ale získávání latexu z kůry stromů, který se následně využívá k výrobě kaučuku. Po 25-30 letech, kdy už nejsou ekonomicky efektivní pro získávání latexu, jsou stromy pokáceny a dále zpracovávány. Dříve byly stromy po pokácení páleny.

Nevyhovuje vám tento rozměr krájecí desky typu endgrain? Máme pro Vás krájecí desku Continenta 26 cm nebo větší krájecí desku Continenta 30 cm.   

                                              continenta-krajeci-deska-26-cm-endgrain - Copy                       continenta-krajeci-deska-30-cm-endgrain-1 - Copy                                                                 

Kvalitní dřevo do vaší kuchyně 

promo-prkénkoPokud patříte k těm, kteří v kuchyni milují všestrannost a multifunkčnost, pak je tato krájecí deska určena právě pro vás. Díky lakovanému povrchu se nemusíte bát krájet na desce všechny druhy potravin, které pohodlně naplátkujete kvalitními noži předních německých značek F. Dick, Zwilling nebo Wüsthof. Dřevo gumovníku má ideální řezné vlastnosti, vaše nože tak zůstanou déle ostré

Continenta krájecí desku můžete vyzkoušet třeba při přípravě vašeho oblíbeného jídla. Máme tu pro vás recepet na skvělý lososový tatarák, který můžete připravit svým přátelům.

Vaření je vaší vášní? Rádi se pochlubíte fotkou perfektně připraveného pokrmu na sociálních sítích? Dodejte vašim fotografiím nový rozměr. Kuchyňské doplňky Continenta jsou fotogenické a přirozeně podtrhnou šarm vašeho jídla. Navíc podpoříte dojem, že jste mistrem ve svém oboru a požíváte pouze kvalitní a ekologické výrobky

Celá kolekce prkének a doplňků z ekologického gumovníkového dřeva

Líbí se vám tento odstín dřeva? Podívejte se na ostatní produkty z gumovníku ve stejné barvě od výrobce kvalitních kuchyňských prkének Continenta

gumovnik-drevena-prkenka-doplnky-do-kuchyne-continenta

Celá kolekce z gumovníkového dřeva

Gumovníkové dřevo s metodou výroby endgrain

Tato dřevěnné prkénka a krájecí desky Continenta jsou ještě o třídu lepší než klasická prkénka. Liší se výrobním postupem, který je technologicky náročnější a dražší než výroba klasického prkénka. Prkénko typu endgrain je v podstatě to nejlepší, co se týče technologie zpracování, co ve své kuchyni můžete mít. Přečtěte si více v našem průvodci dřevěnými kuchyňskými prkénky.

gumovnik-endgrain-prkenka-krajeci-desky-continenta

Kolekce ENDGRAIN z gumovníkového dřeva

Tmavě hnědá kolekce z akátového dřeva

Světlé dřevo gumovníku není vašim favoritem? Pak se podívejte na naši nabídku tmavě hnědých prkének z akátu a kvalitních dřevěných doplňků Continenta.

akat-drevena-prkenka-doplnky-do-kuchyne-continenta

Celá kolekce z akátového dřeva

Continenta - to jsou i skvělé keramické dózy do kuchyně

Podívejte se na řadu keramických dóz Continenta.

keramika-doplnky-do-kuchyne-continenta

Celá keramická kolekce Continenta

Výhody a nevýhody krájecí desky Continenta 

vyhoda rozměry: 35 x 25 x 2 cm
vyhoda materiál: gumovník typu endgrain
vyhoda 100% přírodní
vyhoda technologicky nejlepší zpracování při výrobě
vyhoda lakovaný povrch zajišťující čistotu a pevný úchop
vyhoda použité dřevo je ze snadno obnovitelných zdrojů
vyhoda propracovaný přírodní design
vyhoda lze využít i jako servírovací prkénko
vyhoda čištění pouze vlhkým hadříkem

nevyhoda vyšší pořizovací cena (dáno kvalitními materiály, které zaručují dlouholetou životnost)

Chcete být originální? Prkénko od českého truhláře a z nejlepších materiálů!

martin-olejnik-oakendesignJste milovníkem jedinečnosti? Chcete podpořit um českého řemeslníka?  Obklopujete se rádi originálními kousky a hledáte to pravé do vaši kuchyně? Připravili jsme pro vás speciální edici v exkluzivní spolupráci s českým truhlářem, který tvoří jedinečné prkénka a krájecí podložky. Každé vyrobené prkénko je originál přímo od Martina Olejníka, který ve své dílně kousek od Kolína tyto skvosty vyrábí ručně a za použití tradičních řemeslných postupů.

Každý jeden originální kousek je ručně vyroben a než je doručen na naši prodejnu osobně zkontrolován tímto českým mistrem. Mnoho z těchto prkének tvoříme s Martinem společně a vydáváme v limitovaných edicích, které jsou v jednotkách, maximálně desítkách kusů. Neváhejte a objevte nové produkty. Dopřejte si exkluzivní kousky, které nemá nikdo jiný. Více o exkluzivních kuchyňských prkénkách na míru.

Proč zvolit kvalitní výrobky německé firmy Continenta?

logo-continenta

Historie německé firmy sahá až do roku 1977. Společnost Continenta vyvíjí vysoce kvalitní kuchyňské a bytové doplňky ve spolupráci se světově uznávanými designéry. Udržitelný rozvoj, vzhled, funkčnost a prvotřídní zpracování jsou prioritami této společnosti. Produkty Continenta si vás získají především  poměrem cena / výkon. Jejich kolekce se zaměřují na vysoce kvalitní kuchyňské výrobky ze dřeva a keramiky. Sortiment pokrývá nespočet dřevěných tónů. Mezi oblíbené druhy dřeva patří například akát, dřevo gumovníku, bukový masiv a mnohé další. Vše vyrábí s ohledem na ekologii naší planety.

Produkty jsou vyráběny podle přísných předpisů a právních norem vydaných EU. Dřevo je těžené v oblastech, kde je ho dostatek a pravidelně se vysazují nové stromy. Dřevo pochází především z jihovýchodní Asie a východní Evropy. Přísné kontroly kvality a pracovních podmínek jsou pro společnost nezbytné, proto provádějí pravidelné kontroly výroby. Doplňky do kuchyně jsou vyráběny s velkým podílem ruční práce, jejich provedení se vyznačuje jedinečnými detaily. V nabídce naleznete řezací desky s nerezovou zásuvkou  i v kombinaci světlého a tmavého dřeva, chlebníky pro uložení pečiva, elegantní misky nebo servírovací podnosy. (odkazy na jednotlive kategorie)

Produkty jsou označeny kvalitním kovovým logem. Vždy tak poznáte, že se jedná o originální kousek.kovove-logo-detail

Keramické a skleněné výrobky se vyrábějí v Evropě, kde podléhají přísným výrobním postupům a hygienickým směrnicím.

Continenta je jedním z lídrů na trhu v oblasti kuchyňských doplňků ze dřeva. Sortiment této světově uznávané firmy naleznete ve specializovaných obchodech s kuchyňskými potřebami. Jsme rádi, že BavíMěVařit.cz je jedním z nich.

osetrujici-pastaPéče o dřevěné doplňky Continenta

Pro zachování vzhledu a dlouhodobé trvanlivosti je potřeba dodržovat určité postupy, díky kterým bude vaše pýcha krásná napořád.

Dřevo omývejte pouze vlhkým hadříkem a nechávejte oschnout ve svislé poloze. Životnost dřeva prodloužíte pravidelným ošetřením rostlinným olejem nebo speciální pastou Continenta, která dodá i antibakteriální úpravu. 

Olej na ošetření dřeva Continenta

Ošetření olejem provádějte dvoufázově. Krouživými pohyby nebo tahy ve směru vláken dřeva vtírejte olej. Nechte jej několik hodin vsáknout a celý postup opakujte. Nyní je potřeba dát oleji více času na vsáknutí - ideálně 24 hodin. 

Krájecí desku nemyjte v myčce nádobí!

Intenzivní vlhkost a teplotní rozdíly mohou vést k deformacím, trhlinám a zabarvení. Toto není důvod k reklamaci.

Strom, který si zaslouží vaši pozornost

kaučukovníkKdyž se řekne Kaučukovník brazilský - u nás známější pod názvem gumovník, většina z nás si představí vysoký strom, který má pod s sebou nádobu na sběr přírodního latexu. Tento strom toho však skrývá mnohem víc.

Kaučukovník brazilský (Hevea brasiliensis), také Pará rubber tree, sharinga, seringueira, je tropický strom čeledi pryšcovité, jehož latex je využívaný jako zdroj přírodního kaučuku.  Strom vyžaduje tropické až subtropické pásmo, proto je jeho domovinou Amazonská pánev v Jižní Americe. Pokud hovoříme o konkrétních státech jsou to periodicky zaplavované oblasti v Peru, Brazílii, Bolívii, Kolumbii a Venezuele.

Gumovník je latexu produkce schopný pouze 30 let. Kmeny jsou následně využívány v nábytkářském odvětví. Dřevo je oblíbené díky své ekologičnosti a především vlastnostem, kterými tento skvost z Brazílie disponuje. Tvrdost dřeva a jeho jedinečná kresba je oblíbená při výrobě jedinečných kousků jako jsou jídelní stoly či komody. V neposlední řadě jsou hojně využívány při výrobě dřevěných doplňků do domácnosti. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Continenta
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.5 kg
Materiál: Dřevo
Druh dřeva: Gumovník endgrain
Typ produktu: Prkénko na krájení

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Continenta
Od roku 1977 přináší německá společnost Continenta ve spolupráci s renomovanými designéry kvalitní kuchyňské a bytové doplňky  z tvrdých dřev akácie, gumovníku, buku, dřeva wenge a olivovníku s různými barevnými odstíny a rozměry.

Hlavními přednostmi dřevěných výrobků Continenta je dokonalý design a špičková kvalita zpracování. Dřevo pro výrobky Continenta prochází náročnou selekcí, při výběru jsou kladeny mimořádné nároky na jeho odolnost. V nabídce Continenta naleznete také celou řadu exotických druhů dřeva.

Všechny produkty jsou vyráběny podle specifikací společnosti Continenta v zemích, ve kterých dřevo roste. Tedy především v jihovýchodní Asii a ve východní Evropě. Pod přísnou kontrolou kvality a pracovních podmínek jsou praktické a všestranné doplňky které jsou vyráběny ručně.  Například řezací desky s nerezovou zásuvkou, nádobi na chleba s poličkou s neklouzavými nožičkami, elegantně vzorované misky, stabilní, ale lehké a tvarované tácky.