Německá společnost ZWILLING J. A. Henckels, to jsou tradice a dlouholeté zkušenosti, v nichž se potkávají kvalitní řemeslná ruční práce a moderní technologie. Společnost Zwilling byla založena již v roce 1731, sídlo má v Solingenu a v současné době se řadí mezi světovou špičku výrobců nožů. Je to jedna z nejstarších a dosud velmi dobře fungujících společností na světě.

Nože Zwilling - kvalitní kuchyňské nože

Na výrobu nožů používá Zwilling jen ty nejlepší druhy materiálů, které ocení každý uživatel, jenž dbá na kvalitu a design. Nože značky Zwilling nabízejí mezinárodní prestiž. Nože můžete zakoupit i v sadách či blocích. Výhodou je nejen ucelená sada nožů, ale i výhodnější cena. Pokud chcete zachovat kvalitu nožů, není vhodné nože mít v myčce.

Pokud hledáte profesionální nože, či dárek pro amatérské nebo profesionální kuchaře, ale zároveň vyžadujete i přijatelnou cenu, nože Zwilling jsou tou správnou volbou.

Materiál na výrobu nožů

Pro výrobu nožů se používají nejkvalitnější druhy oceli, které obsahují optimální množství uhlíku a  chromu. Nožířská ocelová pásovina, z níž se nože vyrábějí, má vysokou chemickou čistotu a je dodávána na zakázku ze Švédska.

Společnost Zwilling si patentovala metodu kalení čepelí nožů pomocí tekutého plynu. Velkým přínosem je i patentovaná metoda kování z jednoho kusu oceli, metoda tvrzení čepelí nožů mrazem a v neposlední řadě ruční broušení. Díky těmto skutečnostem jsou nože Zwilling jedny z nejkvalitnějších a nejostřejších nožů, které jsou v současné době na našem trhu k dostání.

Druhy nožů Zwilling

Široká nabídka různých druhů nožů obsahuje nože na zeleninu, maso, pečivo, nože kuchařské, špikovací nebo vykosťovací. Vybrat si můžete také nůž podle ergonometrie a materiálu rukojeti či nůž s různým druhem záštity. V nabídce nesmí chybět ani nože japonské či asijské nože, které vycházejí z evropských tradic.

Nože Zwilling díky svým tvarům a kvalitě zaujmou všechny milovníky a znalce nožů, ale také všechny běžné uživatele, kteří ocení tradici, kvalitu a dlouhou životnost. Kuchyňské nože Zwilling to je brilantní kvalita ze Solingenu.

zdenek-pohlreich_noze-zwilling zdenek-pohlreich_23-620x1024 zdenek-pohlreich_24-690x1024

Série nožů Zwilling

Nože firmy Zwilling můžete vybírat také podle sérií, kdy každá série nožů Zwilling má trochu jiný design, materiály a ideální použití.

Nože ZWILLING TWIN® 1731

se vyrábějí z oceli, která byla původně vyvinuta pro letecký průmysl. Její vlastnosti jsou navíc ještě vylepšeny patentovanou metodou tvrzení. Na čepel nože se používá jeden kus oceli, který je kován. Nabízí větší odolnost vůči otupení. Na rukojeť se používá ebenové dřevo. 

noze-zwilling-twin-1731

Nože ZWILLING® Pro

vznikly ve spolupráci s italským architektem a designérem Matteo Thunem. V této sérii se mísí tradiční vzhled rukojeti nože s inovativním tvarem záštity, jejíž zakřivení umožňuje pohodlnější držení nože.

noze-zwilling-zwilling-pro

Nože Zwilling Cuisine

se vyrábějí ze speciální a vysoce kvalitní oceli pomocí patentované metody kování. Na rukojeť je využit vysoce odolný plast. Tato série nožů nabízí nejen exkluzivitu, ale i spolehlivost.

Nože Zwilling Four Star II

je inovovaná řada nožů, která nabízí nejen moderní design, ale i ostrost. Nože se vyrábějí ze špičkové oceli, úhel každého nože kontroluje během výroby laser. Nože jsou velice ostré a mají dlouhou životnost, přestože mají velmi jednoduchý design.

noze-zwilling-twin-four-star-II

Nože Zwilling PROFESSIONAL "S"

jsou proslulé celosvětově a to díky důkladnému zpracování a bezpečnému používání. Na výrobu nožů se používá kvalitní ocel a vyrábějí se speciálním ručním broušením. To vše zaručuje jejich kvalitu a vysokou ostrost. Tuto řadu nožů propaguje také známý kuchař Zdeněk Pohlreich.

noze-zwilling-zwilling-propohlreich-selection-zwilling

Nože ZWILLING Pure

nabízejí nejen kvalitu, ale i specifický design, který zaujme každého na první pohled. Je to především velmi zajímavě řešená ergonometrická rukojeť, která je beze spár a záštita, která má mírné vybrání. Tyto nože jsou ideální pro pohodlnou i dlouhodobou práci.

noze-zwilling-zwilling-pure

Nože Zwilling FOUR STAR

jsou nože ostré, které si svou ostrost zachovávají po velmi dlouhou dobu. Tato série nabízí nože různých designů, velikostí i tvarů. Najdete zde i speciální nože na lososa či šunku.

noze-zwilling-four-star

Nože ZWILLING Diplôme

jsou vyrobeny ve velmi moderním designu, s jemnými liniemi. Velmi zajímavě provedený je dynamický a ergonomický tvar rukojeti, který zajišťuje snadný úchop.

noze-zwilling-zwilling-diplome

 

Všechny nože značky Zwilling se vyznačují precizním řemeslným zpracováním, kvalitní mrazem tvrzenou ocelovou čepelí a ergonometrickými tvary. Ucelené kolekce poskytují jak amatérům, tak i profesionálům možnost vybrat si právě takový nůž, který je vhodný pro konkrétní činnost – krájení, sekání, špikování, vykosťování či plátkování.