LozanoČervenka Extra panenský olivový olej, Picual 2 l

Kód: 40002
Neohodnoceno
500 Kč 413 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
12.8.2021

Minimální trvanlivost do: 31.12.2019

Silný, aromatický extra panenský olivový olej odrůdy Picual s pronikavým zakončením. Lisovaný za studena, původem ze starobylých sadů rodiny Lozano a Červenka ve Španělsku. Ekonomické 2 l balení s praktickým plastovým držadlem pro snadný přenos.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Produkt prvního českého výrobce olivového oleje Vás osloví bohatou vůní čerstvě posečené trávy a bazalky. V ústech se projeví intenzivní ovocnou chutí s náznaky rajčat a broskví a s pronikavě aromatickým pepřovým zakončením. Chuť se každým rokem přirozeně mění s ohledem na počasí, kvalitu sklizně apod. Základní charakteristika však zůstává neměnná.

Picual je odrůda velice intenzivní a aromatická, která exceluje jak v teplé, tak studené kuchyni. Její jemná nahořklost značí vysoký obsah antioxidačních polyfenolů a je přirozeným ukazatelem kvality. Plody Picualu se díky jejich silné chuti a vysokému množství šťávy výhradně používají na produkci extra panenského oleje. Picual je mnohými znalci považován za nejlepší z nejlepších a možná proto je nejpopulárnější odrůdou pěstitelů ve Španělsku.

Intenzivní a lahodná chuť tohoto oleje se dobře kombinuje s hovězím, zvěřinou a rybami. Vhodný bude také do salátu, nebo jen tak jednoduše s pečivem.

Ekonomické 2 l balení s praktickým plastovým držadlem pro snadný přenos.


Kyselost / acidita: 0,16°

Index peroxidy 1,8 (mEg O2/kg)

K270 0,10

K232 1,25

Delta K -0,003

Doplňkové parametry

Kategorie: Olivové oleje
Záruka: 2 roky
Typ produktu: Olivový olej

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

LozanoČervenka
Česko - španělská rodinná firma, která už po desetiletí vlastní olivové stromy v horách poblíž vesničky v andaluském podhůří Sierra de Segura, u bran národního parku Cazorla Segura a Las Villas, v provincii Jaén. Olivové háje rodiny k dnešnímu dni čítají 24 000 stromů, což znamená celkovou produkci přes 300 000 litrů extra panenského olivového oleje ročně.

Vrtá vám hlavou, jak vzniklo jméno Lozano Červenka? Jednoduše. Eva Červenková ze Středokluk si vzala šarmantního Španěla Carlose Lozano a mezinárodní jméno bylo na světě.Carlos dříve pracoval jako stavař, krize ve španělském stavebnictví ho ale přinutila obor opustit. Když se tehdy naskytla možnost koupit olivový háj, neváhali. Mezi olivovníky ostatně vyrůstal a nápad se líbil i Evě, které na českém trhu chyběl kvalitní olivový olej za přijatelnou cenu. Spojili se s Carlosovým bratrem, který rovněž vlastní olivovníky, a pustili se do výroby. První várky oleje vozili Eva a Carlos do České republiky jen pro sebe a co zbylo, rozdali přátelům. Kladné odezvy je ale brzy přesvědčily, že má smysl nabídnout olej i dál. Přesvědčila je o tom také Lída, sestra Evy, která pomohla se založením firmy a přišla s myšlenkou prodávat olej na farmářských trzích.

Extra panenský olivový olej se získává výhradně za studena, a to z olivovníků, z nichž některé jsou více jak 100 let staré. Pochází navíc z oblasti, kterou odborníci považují za jednu z nejlepších.

Firma vyrábí extra panenský olivový olej vysoké kvality, který se získává přímo z vybraných oliv výhradně mechanickými procesy. Olej je vlastně džus z oliv, a to buď odrůdy Picual, nebo Arbequina. V porovnání s běžnými oleji jsou tyto oleje velmi aromatické, protože nedochází k mixování odrůd. Olej má velmi nízkou kyselost, která se každý rok mění v závislosti na sklizni. Olej nabízíme čerstvý, sběr oliv probíhá vždy od listopadu do ledna.

Háje čítají přibližně 24 000 stromů, což znamená celkovou produkci přes 500 000 litrů extra panenského olivového oleje ročně.