LozanoČervenka

LozanoČervenka
Česko - španělská rodinná firma, která už po desetiletí vlastní olivové stromy v horách poblíž vesničky v andaluském podhůří Sierra de Segura, u bran národního parku Cazorla Segura a Las Villas, v provincii Jaén. Olivové háje rodiny k dnešnímu dni čítají 24 000 stromů, což znamená celkovou produkci přes 300 000 litrů extra panenského olivového oleje ročně.

Vrtá vám hlavou, jak vzniklo jméno Lozano Červenka? Jednoduše. Eva Červenková ze Středokluk si vzala šarmantního Španěla Carlose Lozano a mezinárodní jméno bylo na světě.Carlos dříve pracoval jako stavař, krize ve španělském stavebnictví ho ale přinutila obor opustit. Když se tehdy naskytla možnost koupit olivový háj, neváhali. Mezi olivovníky ostatně vyrůstal a nápad se líbil i Evě, které na českém trhu chyběl kvalitní olivový olej za přijatelnou cenu. Spojili se s Carlosovým bratrem, který rovněž vlastní olivovníky, a pustili se do výroby. První várky oleje vozili Eva a Carlos do České republiky jen pro sebe a co zbylo, rozdali přátelům. Kladné odezvy je ale brzy přesvědčily, že má smysl nabídnout olej i dál. Přesvědčila je o tom také Lída, sestra Evy, která pomohla se založením firmy a přišla s myšlenkou prodávat olej na farmářských trzích.

Extra panenský olivový olej se získává výhradně za studena, a to z olivovníků, z nichž některé jsou více jak 100 let staré. Pochází navíc z oblasti, kterou odborníci považují za jednu z nejlepších.

Firma vyrábí extra panenský olivový olej vysoké kvality, který se získává přímo z vybraných oliv výhradně mechanickými procesy. Olej je vlastně džus z oliv, a to buď odrůdy Picual, nebo Arbequina. V porovnání s běžnými oleji jsou tyto oleje velmi aromatické, protože nedochází k mixování odrůd. Olej má velmi nízkou kyselost, která se každý rok mění v závislosti na sklizni. Olej nabízíme čerstvý, sběr oliv probíhá vždy od listopadu do ledna.

Háje čítají přibližně 24 000 stromů, což znamená celkovou produkci přes 500 000 litrů extra panenského olivového oleje ročně. 

Žádné produkty značky LozanoČervenka nebyly nalezeny...